Badania rozwoju dziecka

  • Chciałbyś/chciałabyś zasięgnąć opinii profesjonalisty na temat tego czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo?
  • Odnosisz wrażanie, że Twoje dziecko rozwija się w inny sposób niż jego rówieśnicy i chciałbyś/chciałabyś to sprawdzić?
  • Masz wrażanie, że Twoje dziecko rozwija się inaczej, chciałbyś/chciałabyś podjąć stosowne interwencje, jednak nie wiesz gdzie w pierwszej kolejności szukać pomocy?

Jeżeli zaobserwowałeś/zaobserwowałaś nieprawidłowości w rozwoju Twojego dziecka lub chcesz upewnić się, że rozwija się prawidłowo, warto udać się na spotkanie z psychologiem dotyczące badania rozwoju dziecka. Skontaktuj się ze mną i umów się na konsultację psychologiczną.

Określenie, czy dziecko rozwija się prawidłowo jest bardzo ważne dla każdego rodzica. W mojej poradni wykonuję rzetelne i dokładne diagnozy dzieci już od 2 roku życia. Istnieje wiele metod, pozwalających na określenie, czy nasze dziecko rozwija się właściwie. W każdym przypadku dobieram odpowiednie metody, w zależności od wieku dziecka oraz celu badania. Obejmują one najczęściej:

  • wywiad kliniczny z rodzicem / opiekunem dziecka,
  • obserwację zachowania,
  • wystandaryzowane metody badawcze.

Badane są, m.in. percepcja i koordynacja wzrokowo-ruchowa, pamięć, uwaga, spostrzeganie, motoryka mała / duża, zachowania społeczne, tempo pracy, tempo uczenia się. Ocenia się również temperament dziecka oraz jego stan emocjonalny. W przypadku, gdy dziecko jest bardzo małe i nie ma jeszcze możliwości, by precyzyjnie wyrażać myśli i uczucia słowami, większość informacji pozyskujemy od rodziców. Sporządzam opinie i wydaję stosowne zaświadczenia.

„Warto służyć każdemu
człowiekowi i dla
każdego warto się
poświęcić”
Kardynał Stefan Wyszyński

Kontakt telefoniczny:
Biała Podlaska: 604-775-261

Psycholog - Bogumiła Fedoruk